| xlmpq a întrebat:

De ce nu mi mai merge mouse-ul usb? am bagat mufa de la web si din greseala am atins ala si s-a oprit brusc Pc? Dupa aceea cand l-am repornit nu a mai mers mouse-ul? Care ar fi solutia sa mearga iar? Pe Laptop merge fara probleme

Răspuns Câştigător
| CosteaVlad a răspuns:

Opreste PC-ul, scoate-l din priza, deconecteaza pe rand toate perifericele conectate prin USB la unitate (tastatura, mouse, imprimanta), dupa care introdu-le la loc. Dupaia baga PC-ul in priza si porneste-l. Daca e mouse fara fir vezi ca este posibil si sa aiba un buton de reset si la mouse, dar si pe acea intrare USB care intra in unitatea si care preia semnalul de la mouse (nu stiu cum se cheama big grin ). Apasa-le pe amandoua si vezi dupa aceea daca merge. Succes! happy

1 răspuns:
| xlmpq explică:

Ms mult, fundita happy