| Izabelapolyyy20010770 a întrebat:

De ce nu mi se mai incarca bateria?
O pun la incarcat si astept dar nu se incarca!
Apoi o scot dar, cand o pun la incarcat tot nu creste! si am instalat tot felul de aplicatii care sa imi repare bateria, dar nu merge!

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Incearca mai intai cu alt incarcator. Spre exemplu de la USBul unui PC. Apoi incearca cu un alt cablu. Daca nici una din cele doua nu merge, este posibil ca bateria ta sa fie dusa. Ele au o durata limitata de viata (un numar de incarcari sau un numar de ani).

| Izabelapolyyy20010770 explică (pentru SkyPilot):

Dar nu are cum ca in urma cu 2 sau 3 luni am luat-o si dintr-o data cand sa o pun la incarcat, cand era la 80% a devenit la 20%....si apoi la 0! :'(

| SkyPilot a răspuns (pentru Izabelapolyyy20010770):

Bateriile pot sa se comporte ciudat. Ceea ce descrii indica o problema de capacitate care la randul ei indica fie o baterie veche, fie una defecta.

| Izabelapolyyy20010770 explică (pentru SkyPilot):

Bateria nu are cum caci am dus-o la reparat doar cablul adica bateria de la tableta si a zis ca este buna!