| Sebastian14923 a întrebat:

De ce nu porneste PC-ul cand am placa video in placa de baza? Si cand nu o am in placa de baza se aprinde si PC-ul, functioneaza pe placa video integrata si aici este o sursa de 450W, AMD A8- 6600K și o placă video Sapphire RX 470 Nitro 4GB GDDR5. Ma poate ajuta cineva? Trebuie să schimb sursa de alimentare?

1 răspuns:
| DamnedDark a răspuns:

Problema asta uneori apare daca ai dat drumul la calculator cu placa video montata, dar conectata in placa de baza.

Incearca sa dai un CMOS reset(scoti bateria din placa de baza si scurtezi contactii, asta cu calculatorul scos din priza!) si dupa il pornesti direct cu placa video in placa de baza.