| Kolors a întrebat:

De ce nu pot sa instalez WINDOWS XP pe PC? Acum am windows 7 iar cand imi apare ecranul ala albastru cu toti pasii si cu patratelele alea in dreapta care se incarca imi da o eroare, nu mai stiu ce scrie, va rog ajutati-ma! Dau funda mareeeeeee!

9 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai disk SATA si nu e suportat la instalarea XP, in afara de cazul cand ii integrezi driverul. Deci, ori ramai la Vista/7, ori integrezi driverul SATA in sursa de instalare XP (integrarea se poate face cu nlite sau driverpacks).

| Me2 a răspuns:

Nu stiu de ce ai trece de la windows 7 la xp,dar uite de ce nu merge
Daca ai windows nou si vrei sa bagi unul vechi nu merge din windows, trebuie sa introduci CD cu windows xp si cand apare press any key to boot from CD apesi space, si apoi incepe instalarea, asa e, nu poti sa-l instalezi de pe desktop

Răspuns utilizator avertizat
| Me2 a răspuns (pentru Kolors):

Pai asta e eroarea, nu merge de pe desktop, trebuie din boot, eu nu inteleg?, uitate la ce am scris

Răspuns utilizator avertizat
| Me2 a răspuns (pentru Kolors):

Incearca cu alt CD cu windows, poate fi de la CD

| tr3ig a răspuns:

Ai calcu foarte nou si nu prea mai suporta instalate xp-urile asa am patit si eu la laptop am avut vista instalat pe el si am incercat sa instalez xp buteaza formateaza tot dar cand incepe sa instaleze imi da bluescreen si gata si am bagat 7-le

| marynel001 a răspuns:

Pararea mea am vazut undeva ca nu poti instala xp peste 7 pentru ca nu sunt compatibile ceva de genu Funda?