| Lory_7688 a întrebat:

De ce oare calculatotul merge, foarte greu si se blocheaza cand intru pe internet? Plin nu este am in el doar cateva fotografii.

6 răspunsuri:
| alex2009 a răspuns:

Incearca o reinstalare de windows daca nu ai mai facut asta de mult si vezi daca dupa ai o inbunatatire.

| CharlieHarper a răspuns:

E prea vechi cel mai posibil sau ai poftit un virus înauntru care-ți papă resurse.

| Mădă0611 a răspuns:

Poate ai programe care il incetinesc, ai si multe servicii inutile pornite. Cauta pe net pentru sistemul tau de operare ce servicii poti opri.
Poate ai multe urme ramase de la programele dezinstalate. Foloseste CCleaner, asta e free si simplu, nu face toata treaba, dar decat sa strici ceva...

Da crtl alt del --> Start task manager si vezi acolo care-i baiu, cine cat "papa", vezi ce e (intreaba-l pe google daca nu stii) si vezi daca ai nevoie de programul ala sa mearga mereu happy

| Mik3 a răspuns:

Ai netu slab, ai un virus care mananca din rami, ai rami putini, se incinge prea repede hardu, ai procesorul slab, nu l-ai mai sters de praf, etc. Sunt multe lucruri care iti pot face pc-ul sa mearga incet

| Alexanddddra a răspuns:

Poate are virusi, ca si al meu tot asa facea se bloca si nu mergea pana i-am schimbat antivirusulwinking..incearca asa!

| Alexanddddra a răspuns:

Uita-te daca are virusi, ca si al meu tot asa facea se bloca si nu mergea pana i-am schimbat antivirusulwinking..incearca asa!