| DanJr993 a întrebat:

De ce pe Samsung galaxy y cand downloadez ceva imi baga in memoria telefonului si nu pe card? ( cine imi spune cum sa fac are funda :X )

Răspuns Câştigător
| Supps a răspuns:

Descarca aplicatia Super Manager din Play Store si instaleaz-o. Apoi vei deschide aplicatia si vei merge la modulul 2 numit APK Manager, acolo vei apasa pe optiunea APK Install Location si vei alege locatia in care se vor descarca si instala aplicatiile automat.

Mentiuni: Pentru a putea folosi aceasta functie trebuie sa ai un telefon rootat (daca nu stii cum se face: http://goo.gl/uY8p0 ) si sa ai USB Debugging activat.

| DanJr993 explică (pentru Supps):

Cum activez usb debugging?
si daca imi poti zice inca ceva. am bagat cablu de date in telefons i in pc si nu imi merge imi cere sa instalez ceva si nu merge. ce trebuie sa intstalez si de unde iau? si ai funda + vote

| Supps a răspuns (pentru DanJr993):

Settings->Applications->Development

Bifezi USB Debugging si apesi OK.

| Supps a răspuns (pentru DanJr993):

Nu am fost atent aseara, daca te referi la o conexiune usb intre PC si telefon, atunci ar trebui sa se instaleze singure driverele atunci cand conectezi telefonul prima oara, cel putin asa s-a intamplat cand a conectat prima oara droid-ul meu.

4 răspunsuri:
| N1m3n1 a răspuns:

Nu stiu ca nu am avut acel telefon dar cauta la setari-memorie...