| Smilee4Mee a întrebat:

De ce pot sa intru pe orice pagina, in afara de facebook, google si youtube? Imi zice "this webpage is not avaible"?

3 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Probabil că firewall-ul(fie el din rooter sau Pc) este setat să îți blocheze accesul la acest pagini internet ți-a blocat accesul la aceste pagini sau chiar furnizorul de servicii a făcut acest lucru pentru a limita supraîncărcarea serverlor. Încearcă să schimbi DNS-ul cu cel de Google(de exemlu ca e cel mai ușor de introdus(8.8.8.8,8.8.4.4) precum și să verifici setările firewall-ului. Dacă problema persistă ia legătura cu furnizorul de servicii de internet și cere-le lămuriri, deoarece asta nu e o chestie tocmai OK(dictatură pe banii tăi). Succes

| al3xander a răspuns:

Posibil ca este vreun virus care iti blocheaza paginile din fisier-ul "hosts". incearca sa resetezi fisier-ul "hosts", uite aici mai multe detalii cum se face http://support.microsoft.com/kb/972034 (exista si o utilitara acolo care iti face totul automat)

| cinemaANDyoutuberBOY a răspuns:

Poate siteurile sunt prea accesate in acelasi timp fiind siteuri mari.dai refresh si mai incearca