| MoldoveanuNicolae a întrebat:

De ce se deschid mai multe pagini peste cea de baza descshisa initial in Chrome? Cum pot stopa acest proces?

7 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Daca accesez un anumit site sa zicem tpu.ro, ar trebui sa se deschida doar un singur TAB
In conditiile in care accesez o anumita pagina web si fara sa dau click pe vreun link mi se deschide inca o pagina si inca una etc, cred ca se intampla ceea ce se numeste pop-up, care poate fi o sursa de adware si /sau malware in anumite conditii.
Exista setari care opresc pop-ul pe langa aceasta este recomandat sa se instaleze un add-on (extensie) pentru browser

Puteti incerca intr-o prima faza aceasta setare :

Deschideți aplicația Chrome.
Atingeți pictograma Mai multe opțiuni.
3 Atingeți „Setări".
4 Derulați în jos, apoi atingeți „Setări pentru site-uri".
5 Atingeți „Ferestre pop-up și redirecționări".
6 Atingeți butonul de comutare pentru a dezactiva opțiunea „Ferestre pop-up și redirecționări".

| RAY a răspuns:

Se deschide pentru că ține minte paginile care au fost deschise, șterge istoricul, cache sau da un reset la Chrome

suntserios
| suntserios a răspuns:

Dacă se deschid singure clar ai un malware ceva.

| Dismally a răspuns:

Se deschid singure? Poate ai un virus ceva, erau unele care iti deschideau sute de pagini

| Simpatic a răspuns (pentru Dismally):

Bine punctat

in acest caz se poate instala si rula softul de la malwarebytes adware cleaner https://www.malwarebytes.com/adwcleaner

dupa care se poate instala si rula malwarebytes https://www.malwarebytes.com/mwb-download/thankyou

Răspuns utilizator avertizat
| SkandallKamataru a răspuns:

Intrati pe "Chrome Store" si descarcati urmatoarele 2 aplicatii.
1. Pop up blocker
2. Ads Blocker

Prima blocheaza sa se deschida mai multe pagini una peste alta, cea de-a doua blocheaza reclamele enervante de pe pagini.