| SebyBoss210 a întrebat:

De ce se vede desktop-ul(monitorul) la laptop deschis la culoare, am umblat la setari dar nu se intampla nimic! Specific ca nici imaginea de pe decatop sau altele de pe net nu se vad corect, se vad de parca ar fi bruiate(conturul la formele de pe ea zimtate).......Cine poate sa ma ajute? pleaseeee, urgent, va rog sad

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Du-l la un service! Ai probleme cu placa VIDEO! Bafta!

| SebyBoss210 explică (pentru lpavel):

Mersi,cand vin de la scoala vreau sa vad ce raspunsuri mai primesc. Daca raspunsurile sunt stupide si nu merg dau raspunsul tau castigator(funda) big grin

| SebyBoss210 explică (pentru lpavel):

Ipavel..Inainte sa se vada asa am luat de pe internet FRAPS si am vrut sa filmez un joc. Numai ca mi-a scris ca "jocul nu mai functioneaza, Inchideti?" si eu am dat "DA"Dupa a inceput sa se vada asa happy

| Criterion a răspuns (pentru SebyBoss210):

Ideea e ca s-a supraincalzit si a cedat. Ai solicitat dublu hardware-ul. Nu poti sa ceri prea mult unei placi video dedicate pe laptop, indiferent cat e de verificata si cat pare de stabila.

| lpavel a răspuns (pentru SebyBoss210):

Mai incearca sa reinstalezi driver-ul video... daca nu scapi de problema, du-l la service! Bafta!

5 răspunsuri:
| Criterion a răspuns:

E clar ca placa video are o problema.
Arunca o privire aici: http://www.reparaciosii.ro/service-placa-video-laptop/
Preturi practicate: http://www.reparaciosii.ro/preturi-reparatii-laptop/
Contanct; http://www.reparaciosii.ro/categorie/contact/
Succes!
P.S.Incearca sa asezi laptopul pe un suport cu ventilatoare, pentru a evita sa te confrunti in viitor cu aceeasi problema!