| Adonys43 a întrebat:

Salut!
Am un laptop a carui display s-a stricat.
Am conectat laptop-ul la un monitor extern si imaginea de pe monitorul(complet functional deoarece am testat cu un alt laptop) se vede foarte aiurea.
Spre exemplu am un wallpaper cu un autoturism si cand intru intr-un joc efectiv ramane conturul masinii de pe wallpaper in joc(se vede jocul si pe fundal cu alb conturul masinii de pe wallpaper).
Cum pot rezolva aceasta problema?
Mentionez ca si pe Youtube/chrome se vede la fel si nu doar conturul masinii, chiar si daca am excel-ul deschis si dupa un timp il inchid, ramane conturul programului excel pe fundalul jocului sau pe Youtube.

2 răspunsuri:
| Brizbriz a răspuns:

Click dreapta oriunde nu e nici un icon pe desktop
display settings
selecteaza "duplicate this displays" sau show only on this display (dupa ce ai identificat ecranul extern)
sau desfa laptop si deconnecteaza monitorul defect

problema e faptul ca, cu toate ca tu ai pus al doilea monitor, nu inseamna ca primul a fost deconnectat

| omuletulofficial a răspuns:

Mergi la un sediu pentru laptopuri si reparatii; Pot fi mai multe probleme inclusiv de software.