| Shto a întrebat:

De ce telefoanele Xperia nu sunt cautate/populare?

Răspuns Câştigător
| GregHouse a răspuns:

Inconvenientele pe care le vad la telefoanele XPERIA ar fi bateriile nu extraordinare pentru Android si ecrane de la 3, 7 inch in sus, camerele care la lumina slaba au performante dezastruase si difuzoarele modeste.
In rest, ca design mie imi plac foarte mult, au procesoare bunicele (majoritatea in jur de 1 GB) si chipseuri grafice OK, conexiunea prin Wi-Fi se misca repede atunci cand ai semnal bun. Preturile mi se par un pic cam mari, ce-i drept, mai ales la ultimele modele.

| Shto explică (pentru GregHouse):

Preturile mi se par chiar bune. Bateria stiu ca este foarte buna si secretul este sa descarci complet bateria si sa il incarci inchis. Mie imi tine 3 zile asa, si daca il incarc normal tine doar 1 zi. Chiar am fost pe munte si stiu ca toata lumea tinea I-phone-ul inchis s-au nu il folosea. Mi-a tinut 4 zile lejer in regim normal, nu economic. Camerele sunt de la 8 megapixeli in sus, pana la 12 daca nu ma insel. Al meu are 8.1 si camera HD si 3D.

| GregHouse a răspuns (pentru Shto):

Uite, faza cu bateria e chiar interesanta. O sa-mi iau si un un XPERIA in curand, e bine de stiut.
In legatura cu camera, exista si de 5, dar majoritatea sunt de 8.1+, insa eu am spus ce-au zis altii, si anume ca in ciuda numarului mare de MP, sunt slabe.

5 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

Pentru ca au fost populare la vremea lor, cand au aparut.

| Neinteresantul a răspuns:

Nu sunt populare in Romania. Asta pentru ca suntem o tara plina de cocalari si fitosi. Murim de foame dar ne luam toti iPhone cat mai scump ca sa fim in pas cu ceilalti cocalari.

Toti cocalarii si pitipoancele au iPhone...

| Shto explică:

Sunt mult mai bune decat la Iphonewinking