| Reverse a întrebat:

De ceva timp am niste probleme cu unitatea. Atunci cand e aprins calculatorul scoate niste zgomote ciudate, care se tot intetesc. Ciudat e faptul ca are momente cand merge cum trebuie, iar cand te astepti mai putin se blocheaza calculatorul si incepe sa vajaie. Si mai ciudat e faptul ca nu e de la virusi. am norton de la romtelecom si ieri am scanat tot sistemul si nu mi-a depistat niciun virus. Deci habar n-am ce poate sa aiba. Daca ajuta la ceva, am windows-ul expirat de vreo 2 ani si ma gandeam sa trec pe windows 7 sau ceva. Momentan am XP.
Ceva ajutor?

4 răspunsuri:
| m5789932 a răspuns:

Cred ca e vechi calculatorul; trebuie sa-ti cumperi altul (daca il ai mai vechi de 2 ani juma, schimba-l) Nu ai oferit multe detalii, despre problema ta (ce zgomote, ce configuratie ai, adica ce proc, ce hdd, ce ram, ce placa video; unde se aud aceste zgomote, la care din componente; ce sursa ai; cand ti-ai cumparat pc-ulwinking n-ai spus nimic; asa ca nici eu nu pot sa-ti spun nimic; pentru ca nu ma ajuti cu nimic, daca mi-ai spus doar ca ti se blocheaza calculatorul!

| ZeDe a răspuns:

Poate calculatorul tau este vechi si-a iesit din garantie de cand il ai?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Reinstaleaza windowsul pentru ce e expirat si nu recomand windows 7 dar daca iti place atunci punetil ala dar recomand xp happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce fel de zgomote? Hdd-urile pe IDE dar si sata fac niste zgomote suportabile, incearca sa dezactivezi din bios cool'n'quiet. Daca se blocheaza fa o scanare cu hdd-regenerator si vezi numarul de bad-uri.bafta.