| Diananero a întrebat:

De Craciun am primit o tableta. Nu am o cartela pe care sa incarc internet, in schimb am un cablu USB pe care l-am conectat la calculator. Cum pot descarca jocuri pe tableta. Va rog sa ma ajutati. Primiti funda.

Răspuns Câştigător
| Rony56 a răspuns:

Iti explic eu:
Conectezi tableta la calculator si te duci pe internet si cauti pe calculator: (Numele jocului).apk download. Dar fiecare fisier sa aiba la sfarsit.apk. Dupa, transferi fisierul.apk pe undeva pe tableta, de exemplu in folderul de Descarcari. Te duci pe tableta la "Fisierele mele" sau "ES File Explorer" (depinde ce tableta ai), cauti folderul Downloads sau Descarcari si pornesti de acolo acel fisier. Se va instala si il vei putea juca.
Daca cumva o sa-ti zica tableta ca nu accepta fisiere necunoscute, schimba prin setari.
Sper ca ai inteles, daca nu iti merge da-mi un raspuns si te voi ajuta

| Diananero explică (pentru Rony56):

Si cum descarc jocul ca sa-l pot trimite pe tableta?

| Rony56 a răspuns (pentru Diananero):

Pai scrii pe internet numele jocului. De exemplu vrei Subway Surfers.
Scrii asa pe Google:
Subway Surfers.apk android
Si iti da un site sau ceva, si il descarci, iar apoi pui fisierul.apk pe tableta si il instalezi acolo.
Uite un model:
Scrii pe Google:
(Numele jocului).apk android download
descarci de pe site-uri
pui pe tableta
instalezi de pe tableta

4 răspunsuri:
| Diananero explică:

Eu voiam sa stiu altceva, prin ce mod descarc, dar mersi. Nu mai e nevoie caci mi-a aratat verisorul meu.

| Constantin_Larisa_1997 a răspuns:

Descarca jocurile pe calculator si apoi fa transfer de date.