| Richardo69 a întrebat:

De curand am achizitionat o placa video noua,, Msi Geforce GTX 550 Ti 1gb ddr5,, si la recomandat scrie ca trebuie sa am o sursa de 400 watt iar a mea are doar 300 oare are ceva? se va arde? nu va merge? dau funda urgenta

Răspuns Câştigător
| Cristian_George_1998 a răspuns:

O sa mearga. Nu o sa se arda. De obicei se pun cerinte recomandate pentru a nu avea probleme, dar recomand sa ii cumperi o sursa intre 400-500 W pentru viitor daca o sa mai schimbi ceva la PC. http://www.emag.ro/surse/c?ref=landing_2_1

4 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Mie mi-e ca o sa ai mari probleme. Ce sursa de 300W ai? Asta e 1. si 2. de ce ai cumparat 550ti? E o placa cu aproape 2-3 ani vechime si consuma multicel. Aveai variante mai bune. Revenind, daca ai o sursa calumea, o sa reziste la limita. Daca e o chinezarie, te sfatuiesc sa nu incerci...

| Richardo69 explică (pentru sltlp):

Nu e o chinezarie... scria ceva pe ea in chineza (oare este?) dar PC-ul este HP si este cumparat de la altex acum 2 ani. Si placa am primit-o la un pret foarte negociabil si nu am avut cum sa refuz

| sltlp a răspuns (pentru Richardo69):

Atunci ok, dar pc-urile gata asmblate, cum zici tu, brand, au surse foarte foarte slabe. Posibil sa iti faca probleme...

| Richardo69 explică (pentru sltlp):

Mersi foarte mult dar exemple de probleme cam care ar fi? sunt gamer si nu as vrea ca in timpul filmarilor (filmez pe youtube ) sa am probleme gen blue screen sau sa scada fps-ul sa am lag