| mihai03081998 a întrebat:

La un procesor i3-4170, 3.70GHz si o placa video Palit GeForce GTX 750 Ti StormX Dual 2GB DDR5 128-bit cam ce sursa mi-ar merge? Momentan am de 230, dar vreau sa-mi schimb aceste 2 componente si poate si sursa.
Placa de baza este: H61M-P21 (B3), in caz de trebuie la ceva.

Răspuns Câştigător
| Frank51 a răspuns:

O sursa de 500w este suficienta, iti recomand un sirtec, pe la 250 de lei gasesti foarte buna, cu 85% eficienta si o gramada de protectii.

| mihai03081998 explică (pentru Frank51):

Dar m-ar duce aceasta de 230 in momentul de fata, fara procesor?
Adica doar cu gtx 750ti-ul? Va dura ceva pana strang si mna.

| Frank51 a răspuns (pentru mihai03081998):

Da, mai duce, dar nu risca si cumpara alta cat mai repede, pentru ca acea placa video consuma destul de mult, si risti ca in mijlocul unui joc mai pretentios sa ramai fara placa video si fara sursa, sa iti arda tot.

4 răspunsuri:
| FlorinCiokan a răspuns:

Salut.
Iti recomand acesta de la Corsair.
http://www.emag.ro/......D7ZGHMBBM/
E foarte buna si nu ai nevoie de mai mult de 430 la un i3. mai ales ca are un pret foarte bun. Degeaba e de 500w si calitate proasta :)
Corsair intotdeauna e cea mai buna cand vine vorba de surse! sa stii.
Bafta.

| AleXzpm a răspuns:

In jur de 500 e perfect, plus ca daca vrei sa mai pui ceva pe el sa tina.