| Milea_Malin_1971 a întrebat:

De curand am achizitionat Samsung galaxy tab 2 7.0 si nu sunt multumit de ia, dar se poate si mai bine ma gandesc sa o rutez, dar sper sa nu isi piarda garantia., am luat-o de la flanco Braila va rog ajutati-ma. dau funda ( scuze daca am scris ceva gresit dar ma grabes)

6 răspunsuri:
| hp8510p a răspuns:

Daca o rootezi pierzi garantia

| Lexi888 a răspuns:

Sal.nu o ruta. uite un site de unde poti lua tot ce e pe Google play gratis, si altele, gta o grămada. Uite link! dai instal aptoide si dupa ce se descarca intri in ea si gata.iei tot ce vrei free. https://www.google.ro/......https?/url

| VyrusEleven a răspuns:

Rooting-ul nu o va face sa functioneze mai bine. Solutia la problema ta e foarte simpla. Da-i actualizare de software (daca nu ai m-ai facut-o pana acum poate sunt 3-4 actualizari disponibile, ruleaza-le pe toate) o sa functioneze. Bafta

| Emerad a răspuns:

Odata ce o rutezi iti va merge mai greu si este plina de bug-uri, nu iti recomand.
Sunt mult mai multe dezavantaje decat avantaje.

| al3xander a răspuns (pentru Emerad):

Esti sigur? eu am tot o tableta galaxy tab 2 7.0 root-a-ta de 1 an si ceva si singura problema pe care am avut-o a fost ca nu-mi da voie sa actualizez soft-ul, pentru ca trebuie scos root-ul pentru asta, in rest pot sa zic ca acum functioneaza mult mai bine pentru ca i-am sters programele de sistem care nu sunt necesare si nu pot fi sterse normal, plus ca i-am instalat tot felul de chestii interesante pentru retele. garantia nu se pierde, si un prieten de-al meu are o tableta la fel, a root-at-o, trebuit sa o trimita in garantie pentru ca nu-i mai functiona touchscreen-ul si nu i-au zis nimic de root doar ca i-au resoftat-o cu soft-ul original.

| Milea_Malin_1971 explică:

Pana la urma pierd gatantia sau nu asta ma intereseaza