| Milea_Malin_1971 a întrebat:

Salut TPU,am o mica problema am rootat tableta ( ca fraieru ), Samsung galaxy tab 2, si am bulit softu, nu de la rutare si de la alt program, va rog spuneti-mi ce pot sa fac sa sterg root si sa bag original Samsung, am bagat super Su..., acum imi apare doar pe ecran "Samsung galxy tab 2 7.0 ".< poate nu trebuie sa o duc la garantie, si apropo pierd garantia daca am rootato, am luat-o de la flanco (Braila). Mersi anticipatwinking,

1 răspuns:
| mihaixliquid a răspuns:

Sal.ai instalat un recovery care nu este compatibil cu versiunea sistemului de operare care practic este kernelul(creierul)dispozitivului si la boot ramane blocat, dar te pot ajuta sa remediezi problema dar mai intai trebuie sa imi spui cu ce ai facut root si ce model ai mai exact cat si ce vers de android are instalat daca stii(este notat si pe cutia dispozitivului).si eu am patit de foarte multe ori la testarea de recovery si kernel