| Milea_Malin_1971 a întrebat:

am o mica problema am rootat tableta ( ca fraieru ), Samsung galaxy tab 2, si am stricat softu, nu de la rutare si de la alt program, va rog spuneti-mi ce pot sa fac sa sterg root si sa bag original Samsung, am bagat super Su..., acum imi apare doar pe ecran "Samsung galxy tab 2 7.0 ".< poate nu trebuie sa o duc la garantie, si apropo pierd garantia daca am rootato, am luat-o de la flanco (Braila). Mersi anticipatwinking,

1 răspuns:
| Mudokins_Abe_1978 a răspuns:

Da! ai pierdut garantia!
Uite ce iti propun eu.,
Vezi daca poti lua de la cineva cu imprumut acelasi tip de telefon., daca nu ai posibilitatea, ia-ti un rom de pe net.(dar ar fi mai bine sa faci rost de unul pentru vreo 3-4 ore)
Descarci programul Wondershare for mobile(il instalezi si tu in modul trial)
Conectezi telefonul imprumutat si intri in prima partitie(sunt doua-prima are iconita sub forma de telefon si a doua de folder[un fel de a spune partitia c si d-unde c-ul reprezinta sistemul])
Dai export la toate fisierele(unde vrei-pe desktop,etc) si atat, deconectezi telefonul imprumutat.
La urma il conectezi pe al tau si copiezi toate fisierele in telefonul tau(nu iti face probleme daca ai fisiere similare., te va intreba daca vrei sa inlocuiesti un fisier, folder cu un altul!, evident ca vei da ok)
Nu uita! telefonul trebuie sa fie dechis/fara micro sd sau cartela telefonica.
Exact aceeasi problema am avut-o eu dar cu o tableta! principiul este acelasi.
Sper ca vei reusi sa rezolvi! succes!
Funda?