| CorNNeL a întrebat:

De curand am intrat intr-un concurs pe fb, si castigatorul va fi ales prin random.org, cum vad care a iesit castigator, ce trebuie sa fac?

4 răspunsuri:
| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

De obicei la fiecare concurs de acest fel, castigatorul se anunta printr-un printscreen, video, anunt pe pagina de Facebook, blogul lor, etc. Depinde de ce concurs este vorba. Nu a specificat organizatorul unde va fi afisat castigatorul? Daca tot a spus metoda prin care se va alege?

| CorNNeL explică (pentru TechnologyWebBrowsing):

A zis ca castigatorul se va anunta pe data de... prin random.org. Intrebarea este unde dau pe random.org sa vad care este castigatorul?

| TechnologyWebBrowsing a răspuns (pentru CorNNeL):

Random.org este metoda prin care se alege castigatorul. Site-ul doar alege la intamplare un numar. Nu stiu exact cum fac acei organizatori de concursuri, sa aleaga castigatorul, pentru ca nu am participat niciodata la un astfel de concurs si nici nu am organizat, pot doar banui.

| CorNNeL explică (pentru TechnologyWebBrowsing):

Pai a trecut ziua extrageri si m-am uitat peste tot pe pagina celui care a organizat concursul... si n-am gasit nimic