| andreiuu10 a întrebat:

De curand mi-am luat un smartphone, un Allview v1 Viper i. De curand insemnand azi. Cat e normal sa ma tina bateria cu wi-fi ul deschis sa zicem? Bateria are nevoie de o perioada sa isi intre intr- un ciclu normal si sa se descarce mai greu?

Răspuns Câştigător
| RaduTN a răspuns:

Andrei,bateria v-a tine in jur de o zi, doua zile cu wifiul pornit, depinde si daca te joci pe el sau nu.

1 răspuns:
| LaLaura a răspuns:

Buna. In jur de o zi, o zi jumatate ( depinde ce faci pe el, cat stai si cat il butonezi) ca de e smartphone deci are cine sa ii consume bateria. La inceput trebuie sa consumi bateria de tot si apoi il pui la incarcat pana se incarca de tot, dupa aceea il incarci normal cand se descarca de tot sau mai are putina baterie.