| cristy67 a întrebat:

Cum faci sa te tina mai mult bateria la Allview v1 viper?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E smartphone, e normal să consume mult. De obicei, jocurile mănâncă mult din baterie. Dacă activezi funcția „Economisire baterie", procesorul nu o să ruleze la capacitate maximă.

| Celcareajuta a răspuns:

Folosesti un program gen JuiceSaver, ai inchise GPS, Bluetooth si ce mai are tableta in afara de WI-Fi si pastrezi luminozitatea la minim Oricum nu o sa ajungi la durate spectaculoase big grin

| cristy67 explică (pentru Celcareajuta):

Nu e tableta...e telefon

| Celcareajuta a răspuns (pentru cristy67):

Pardon, nu stiu de ce am scris tableta ca stiu ca e telefon happy oricum recomandarile raman. (si fara 3G daca vrei sa tina mai mult)

| d3javw a răspuns:

Intrebare offtopic iti merge bine v1 viper? ceva erori probleme?

| cristy67 explică (pentru d3javw):

Sincer sa fiu merge bine...dar in 2-3 ore se cam duce bateria daca ma joc pe el...