| serau999 a întrebat:

De curand mi-am reinstalat windows xp pe un laptop Asus K50C si nu functioneaza internetul.
In general nu functioneaza wi-fi-ul la laptop, e ceva din el, nu stiu ce, nu gaseste nicio conexiune, dar inainte sa reinstalez windows-ul, functiona cu un cablu ethernet (asa cred ca se numeste). Am conexiune PC-Modem cu wi-fi-laptop, deci sper ca v-ati prins. Am descarcat driverele de pe site-ul oficial Asus, dar tot nu. Ma puteti ajuta?
Funda+vot pentru cel mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| Zartbitter a răspuns:

Sunt două posibile scenarii:

1. Verifică dacă modulul Wi-Fi este corect instalat (din Device Manager) și este activat pe laptop. Cred că Fn+F2 e combinația de taste (dacă pe F2 e simbolul de wireless). Și beculețul pentru WiFi ar trebui să fie activ. Aș recomanda și un restart.

2. Windows XP are probleme cu multe drivere de WiFi, pentru că este un sistem foarte vechi.

| serau999 explică (pentru Zartbitter):

Prima e buna, multumesc mult pentru combinatie. Asta era problema. happy

| Zartbitter a răspuns (pentru serau999):

Bucură-te de viața cu internet! :-))