| madutzaa19 a întrebat:

Am o problema daca ma puteti ajuta va rog, mi-am instalat internet pe laptop de la orange cu modem... a mers totul ok dar cand sa dau sa se conecteze nu merge pentru ca zice ca nu exista nicio conexiune, am incercat de toate, l`am reinstalat de nu stiu cate ori si nimic, ce pot sa fac?

5 răspunsuri:
| bebitzu a răspuns:

Poti suna la cei de la Orange si iti zica ce sa faci, cel mai probabil o sa iti dea ei un ip ceva, pe care tu trebuie sa il setezi manual. Asa imi arata si mie, in fine, eu m-am enervat si nu am sunat nicaieri. Incearca asa, sunt obligati sa te ajutewinking

| monela23 a răspuns:

Poate sa fie o problema de la ei atunci sau ai parola, incerca sa suni la cei de la Orange dar daca nu ma insel din cate am auzit cei de la Orange au scos internetu sau au vreo problema
pa

| crynna_5193 a răspuns:

Si eu am unul la fel 1 nai semnal f bun la Orange 2 dupa 2 saptamani dupa ce ai semnat contractul iti blocheaza netu ca tu sa suni la ei sa te rogi de ei cand bine voiesc sa il deblocheze, iti da o reroare 612 atunci e blocat netu, sa platesti factura la timp ca daca nu iti blocheaza netu si deschiderea lui te costa 3 euro, si inca o chestie unele laptopuri nu accepta sa aiba instalat 2 neturi si nu o sa mearga, sper ca te-am ajutat in vreun fel, sfatul meu e ca daca poti renunta la contract si ia-ti net din alta parte fac unele smecheri ca platesti de te doare pana iti dau seama carei faza, platesti enorm pentru nimic, asta e parerea mea

| madutzaa19 explică:

Asta`i faza ca daca bag in calculator merge, semnal full, dar cand bag in laptop nimic, nu exista conexiune sad

| zmenta1994 a răspuns:

Buna. am si eu internet de la Orange prin modem. eu la'm instalat si merge. si mie imi mai scrie cateodata ca nu exista conexiune doar atunci cad ploua sau e vremea rea, deoarece nu are semnal. Probabil te aflii intr-o zona in care nu ai semnal prea bun. Ai putea sa il schimbi, poate are vreo defectiune sau sa iti cumperi o antena care sa mareassca puterea de receptarea a semnalului. Bafta. fundita happy?