| TheSoldier a întrebat:

De curiozitate, exista vreo aplicatie care sa blocheze mesajele SMS temporar? Sau chiar sa dezactivez functia sms a telefonului? Am o persoana care imi tot da mesaje, si nu vreau sa le mai vad. Apropo, am Sony xperia e1, cu android 4.3

Răspuns Câştigător
| Drajneanu_Alexandra_1999 a răspuns:

Pai poti sa descargi din magazin Play Calls Blacklist.Are o iconita cu fundal rosu si un telefon taiat. Dupa ce o descarci si o lansezi o sa iti apara sus Blacklist unde apesi pe add si scrii numarul acelei persoane.Iti mai apare Log unde poti vedea daca vrei mesajele sau daca te-a sunat si cand.Si de la Settings poti bifa casuta cu block SMS.Iar daca dai mai jos la settings o sa gasesti bifata casuta cu show notifications, iar tu o debifezi pentru a nu stii ca iti da mesaj si sa nu te mai deranjeze