| NicoleTheEnd a întrebat:

Ajutoor! Tot imi apare, jos, in taskbar o casuta cu semnul exclamarii si imi scrie de ex. " chrome. exe- corrupt file.( unde se afla programul respectiv C:/,...)- journal is corrupt and unreadable.Please run the Chkdsk utility."
Ce e Chkdsk utility? Cum pot face sa nu mai apara?

Răspuns Câştigător
| alexmircescu13 a răspuns:

Probabil din cauza unui virus ti s-a corupt chrome.exe. Incearca sa dezinstalezi Google Chrome si sa-l instalezi din nou. Daca nu ai antivirus, instaleaza! Personal iti recomand avast free. Daca ai, verifica sa fie la zi cu update-urile. Chkdsk (prescurtare de la check disk - verifica disc) il pornesti daca in start -> run scrii pur si simplu chkdsk. Succes!