| baiatuucupizzza a întrebat:

De la cati m merge netul prin wireless?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Distanta acoperita depinde de puterea router-ului si de faptul daca exista obstacole intre router si calculator. Anul trecut ma uitam si eu la specificatiile tehnice ale unor routere si am vazut, exemplul unui router, ca in aer liber mergea pana la 300 m si intr-o cladire pana la 50 m. Numai bine!

1 răspuns:
| marcelboss a răspuns:

Conteaza si ce roter ai de ex un roetr ieftin merge vreo 25 m si altu de vreo 200 lei merge si pana la 50 m