| helladont a întrebat:

De ce imi merge netul doar pe calculator, nu si pe telefon? >.< wireless-ul e ok si toate alea alea, insa pe telefon nu mi se incarca. :@:@:@

3 răspunsuri:
| missmaryy a răspuns:

Pai :

1.Verifica daca ai wi-fi la tel.
2.Verifica daca ai router cu wi-fi.
3.Activeaza routerul ori de la un buton(daca are)pri intra pe un browser si scrie 192.168.1.1
4.Activeaza wi fi la telefon

Ps:wifi-wireless

| claudiu1925 a răspuns:

Buna! Vezi ca in spatele routerului sunt mai multe gauri laughing cablul de la net trebuie bagat intr-o gaura si merge netul de la pc si daca vrei sa mearga wifi bagi in alta gaura... PS nu merg amandoua de o data. mie asa mi s-a intamplat happy

| ghicumatei a răspuns:

Cel mai probabil e de la semnalul routerului sau puterea de captare a semnalului de catre telefon. Incearca sa te conectezi la wifi cu un alt telefon. Bine acum ma e un criteriu daca telefonul tau detecteaza semnalul wifi si nu se conecteaza inseamna ca problema e la el dar daca nu inseamna ca problema e la router. Am trecut si eu prin ambele situatii iar la telefon s-a rezolvat de la sine asteapta ceva timp sa vezi daca merge daca nu du-te la un specialist iar la rutar ar trebui sa contactezi firma de la care iei net