| Gabrielg29 a întrebat:

De la un timp am observat ca daca vrei sa iti faci un id de mess iti cere obligatoriu numarul de telefon ceea ce mi se pare foarte ciudat deoarece eu nu vreau sa imi dau nr de telefon, de ce nu mai pot sa imi creez un id de mess ca inainte era usor de creat deoarece nu trebuia sa imi bag nr de telefon dar acum este obligatoriu.

De ce mi se cere obligatoriu numarul de telefon la crearea unui id de mess?

3 răspunsuri:
| Me01 a răspuns:

Buna. Numarul nu i-l poate vedea nimeni, doar tu.
Asa se cere acum.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Me01):

Parca nu s-au inventat inca hack-eri laughing. de aia aia pe ps4 nu s-au furat zeci de milioane de dolari ca numai aia vedeau datele personale.

| AnonimusBDPP a răspuns:

Ti-l cere pentru protectia ta,adica in caz ca al tau id de mess,care apropo e si id de e-mail, care poate deveni foarte important va incerca sa fie spart, va fi mai greu odata ce e asigurat si cu intrebarea de safety si cu numar de telefon. Il poti adauga, nu patesti nimic, nu va fi public oricum!