| Valean_Alex_1987 a întrebat:

De unde pot cumpara hartie format B5?, nu gasesc pe net nicaieri, si nici prin magazine, doar plicuri.

Răspuns Câştigător
| CataC a răspuns:

Salut
S-ar putea sa ma insel, dar B este doar format tipografic, nu se vand coli.
Nu stiu ce reprezinta fostele, dar probabil nu-s facute la imprimanta, ci in tipografie.
O singura daca mi s-a cerut text format B, pentru o carte tiparita.
Bafta

| anonim_4396 a răspuns (pentru CataC):

La pasaport si buletine tot format B se foloseste happy

| Valean_Alex_1987 explică (pentru CataC):

Ai dreptate, cele din anul asta sunt mai vechi si sunt de la tipografie, si voiam sa le facem un "update", sa le scoatem noi si sa le legam.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tot ce pot sa-ti spun este ca dimensiunea unui format B5 este de 176 × 250 in mm. Intreaba intr-o librarie. La noi nu se prea folosesc. Desi exista tipul asta de imprimante, nu gasesti hartie.

Nu e greu sa stai sa o faci de mana. Dintr-un A4 poti sa il transformi in B5 usor.

O zi placuta!

| Valean_Alex_1987 explică (pentru anonim_4396):

Trebuie sa tai foaia si pe lungime si pe latime, si cand ai de facut vreo 15 registre a 200 pg, e cam greu laughing.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Valean_Alex_1987):

Vai. asta asa este. Dar nu poti sa le faci pe un alt format? Nu cred ca este o problema, nu?

| Valean_Alex_1987 explică (pentru anonim_4396):

Nu, asa sunt fostele, asa trebuie sa fie si actualele laughing