| John3Deerem a întrebat:

Dece nu se aprinde monitorul cand aprind unitate am verificat primeste curent si m-am uitat si la cabluri.O pornesc dar monitorul nu se aprimde de ce?

6 răspunsuri:
| Ostafe_Mihai_Si_Violeta_1984 a răspuns:

Probabil iti lipseste un driver sau e invechit. incearca sa il aprinzi manual nu are buton on/off?

| Ostafe_Mihai_Si_Violeta_1984 a răspuns:

Incearca sa conectezi alt monitor pe unitate si iti vei da seama daca e o problema de soft sau una tehnica a aparatului

| Ostafe_Mihai_Si_Violeta_1984 a răspuns:

Ai verificat atent cablul vga? pote are vreun piciorus rupt.dar ledul la placa video se aprinde? cel mai bine e sa conectezi unitatea la alt monitor apoi mai vedem

| John3Deerem explică (pentru Ostafe_Mihai_Si_Violeta_1984):

Care e cablul vga?

| Ostafe_Mihai_Si_Violeta_1984 a răspuns (pentru John3Deerem):

Cablul de legatura din unitate la monitor