| Sucigan_Razvan_1999 a întrebat:

TPU am stins calculatorul din spate si s-a stins si apoi m-am uitat la unitate si nu prea vad nimic ars in ea,faza e ca nu se aprinde monitorul, doar 2min dar după ce ma-m uitat la unitate, nu mai se aprinde
Help?

Răspuns Câştigător
| ALuuuuuuuuuu a răspuns:

Scoate hardul si baga-l inapoi.
Sau placutele de rami. Si mie mi s-a intamplat dar a fost de la hard.

2 răspunsuri:
| Capota a răspuns:

De obicei, daca nu se aprinde monitorul inseamna ca e arsa placa video, am patit-o odata, deoarece facuse scurt-circuit cu carcasa.

| Lungu_Alexandru_2000 a răspuns:

1.du-te la un cetru de reparatii
2.alimentarea monitorului e posibil arsa
3.ori mufa de la monitor cese conecteaza cu calculatorul are probleme