| Domyno a întrebat:

Deci am 2 probleme! va rog ajutor!
Am un nokia 5230 de aprox. 2 ore laughing si nu stiu cum sa dezactivez vibratiile atunci cand ating ecranul! va rog care stie sa ma ajute! Si a doua problema, dupa ce am bagat cartela veche in telefon (acesta, nokia 5230) imi apare in dreapta sus semnul cum ca am primit un mesaj nou, dar nu am nici unul, si cand apas pe semnul ala imi spune ca MEMORIE SIM PLINA! Asta ce inseamna?!?
Va rog ajutor!

Răspuns Câştigător
| Maria_1984 a răspuns:

In legatura cu a doua problema!
Exista un mesaj dar nu poate fi afisat pana nu "aterizeaza" in inbox'ul tau deci, nu poate fi citit!
Memoria e plina! Sterge din mesaje si o sa'l poti citi pe cel nou!
Pentru prima problema n'am idee!
Te pup:*

11 răspunsuri:
| Domyno explică:

Telefonul e nou, deci banuiesc ca iti imaginezi ca nu am primit in 2 ore o mie de mesaje!
De abia am primit 2...sad

| Domyno explică:

Ultimul anonim, "te iubesc"laughing, mersi de sfat, a mers!:X:X:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Profiluri-personalizare-vibratie ecran tactil-dezactivare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai un rasp la intrebarea ta. te rog foarte frumos sa-l dai.ptc am exact aceisi problema.am telefonul de maxim 3 ore.am incercat multe, dar la fel. Ms mult

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Solved!

Mesaje -> Optiuni -> Mesaje SIM -> STERGETI toate mesajele care le gasiti acolo, si voila!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu ai rezolvat prima problema se face asa : setari->personal->profiluri->general->personalizare->vibratie ecran tactil->dezactivare...acum am si eu o curiozitate, la mine ruleaza cand dau sa vad aplicatiile deschise ruleaza mereu 2 adica ecranul si meniul, daca vreau sa inchid meniul nu mi-l inchide; asa e si la voi sau e ceva ce am facut eu pe aici, multumesc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dude

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am si eu o problema cu Nokia 5230 imi tot zice ca memoria telefonului este plina dar cand intru in memoria telefonului nu am nici-un fisier...sad s-a mai intamplat la careva? pls help!big grin

| baloiucatalin a răspuns:

Stiu eu...si pe mine m-a facut cu capul pliculetul ala. In mesaje-optiuni-mesaje sim si stergi mesajele de acolo si gata... dispare

| noninho a răspuns:

Deci intrebarea unu! simplu! intra in setari-profiluri-general-vibrati ecran tactil-si dai dezactiveaza...am si eu Nokia 5230 de 1 lunatongue big grin

| Daniel_Sava_1988 a răspuns:

Am un Nokia 5230 imi apare semnul ca am primit mesaj dar nu am si spune ca am memorie plina