| Ingognito a întrebat:

Deci am cumparat o pasta termica si un spray cu aer comprimat si am curatat placa video, am curatat si ventilatorul, totul bine am aprins pc si erau 30 grade decent, ma joc si eu pe pc si puf se inchide, il aprind iar acum iar ajunge placa video la 70 de grade doar cand e aprins fara sa ma joc, tin sa mentionez ca am pus pasta recent, am acoperit tot cipul ala, sa mai bag pasta? Sau ce imi recomandati?

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Radiatorul e fierbinte?

| Ingognito explică (pentru sierra1):

Mi am luat aplicatia cpuid hwmonitor singurul lucru care trece de 32 de grade este placa video, aia ajunge si la 100

| DarthNiger a răspuns:

Se inchide pur si simplu? mai alte probleme in afara de asta? cum ar fi cu mouse-ul, cu tastatura sau cu sunetul?

| Ingognito explică (pentru DarthNiger):

Nimic doar placa video, gen la 100 de grade nu se inchide pc, se face ecranul negru arata ''no signal'' da se aude sunetul pe fundal sti, si doar sa ii dau rr ca sa se aprinda iar, dar e placa video nu stiu ce are, uite acum cica am 70 grade si doar sunt pe TPU rolling on the floor

| DarthNiger a răspuns (pentru Ingognito):

Poate nu iti afiseaza corect gradele

| Ingognito explică (pentru DarthNiger):

Am mai folosit si alte aplicatii si tot la fel, chiar si daca nu afiseaza corect, tot mi se inchide ecranul cand ma joc :/

| DarthNiger a răspuns (pentru Ingognito):

Incearca sa iti schimbi cooler-ul de la placa video, daca nici asta nu merge probabil e sursa problema.