| Caponel98 a întrebat:

Salut am un laptop Acer aspire 5535 4gb ram dual coare 1.9 placa video ati 256 mb ram si un cooling pad. Problema este ca laptopul se incinge foarte rau cu toate ca am schimbat multe la el.

L-am curatat cu are comprimat cu tot am schimbat pasta termoconductoare am schimbat ventilatorul dar tot se incinge ajunge usor la 76 de grade cu cooling padu pornit. Ce mai pot sa ii fac?

2 răspunsuri:
| iStefanXD a răspuns:

Poate nu e suficient de puternic cooler padul

| gameru22 a răspuns:

Pana la 80° nu iti face griji, ai schimbat si pasta, eu iti zic un lucru, si eu am un Asus care face figuri: Nu te ajuta cooling padu', eu zic sa scoti cooleru, nu toate merg fara el dar ai putea incerca, al meu sta pornit 22/24 si sunt la 75° mereu! Bafta