| AcelTipArogant981 a întrebat:

Deci am instalat Prototype si imi merge cam sacadat am 3GB ram 1GB placa video, din setarile jocului toate sunt pe cele mai mici sti cineva cum sa fac sa nu imi mai mearga sacadat?

5 răspunsuri:
| Minks a răspuns:

Mai mult decat cantitatea de memorie a placii video conteaza tipul procesorului grafic si frecventa lui. Degeaba ai 1 gb ca memorie la placa video daca placa are un GPU foarte slab. Sunt placi low end (cele mai slabe) care costa 1 milion si ceva (seria 5xxx de la ati) care desi au 1 gb memorie au un procesor grafic foarte slab. Deasemenea, si CPU-ul calculatorului este important, aplicatiile deschise in backround, vechimea windowsului, eventualii virusi, etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://scurt.eu/76

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Folosește acest program http://www.panalu.net/2010/11/optimizarea-pc-ului-pentru-jocuri.html gratuit si ai sa vezi ca merge jocurile super fain

| WoKy a răspuns:

Si eu am aceeasi problema cu el...am Procesaor Dual Core 4.2, 2GB ddr3. placa video de 1gb... windows XP pack 3 de 2 luni! ce sa fac?crying

| AcelTipArogant981 explică:

Da dar am 2, 79Ghz straight face nu stiu ce sa zic e cam vechi windowsul cam 14 luni