| Batache_Dan_1970 a întrebat:

Deci am întîmpinat o problemă normală:vreau să-mi deschid emailul si imi cere o intrebare de securitate dar nu mai stiu raspunsul, ce pot face in cazul asta va rog?

1 răspuns:
| Simpatic a răspuns:

Incercati sa mai lasati sa treaca un timp, 1-2 zile, apoi stergeti toate cookies din PC sau laptop ori dispozitivul de pe care incercati sa va conectati si incercati din nou autentificarea.
Probabil va intreaba acest lucru (intrebarea de securitate ) din doua cauze, cel putin astea doua le intuiesc eu:
1. cineva a incercat sa se conecteze la contul de email al dv. dar gresind in repetate randuri parola, autentificarea a fost considerata suspecta si blocata temporar si s-a luat masura asta de a cere intrebarea de securitate.
2. v-ati conectat de pe alt dispozitiv, asta pentru ca anumite site-uri/domenii de email etc au un mod de a filtra si daca li se pare suspecta o activitate atunci cauta sa o corecteze, de ex. Facebook vede si filtreaza mereu dispozitivele de pe care te autentifici luandu-le in evidenta, tocmai pentru ca cineva neautorizat, o persoana terta, un hacker etc sa nu aibe posibilitatea sa se conecteze pe contul altei persoane.
Deci este o masura de siguranta, din pacate daca nici dupa cele ce am recomandat eu nu merge treaba s-ar putea ca contul sa va fie suspendat din lipsa necunoasterii acestui detaliu, raspunsul la intrebarea de securitate.
Alta varianta eu unul nu stiu, or fi existand in schimb si altele!?