| BeHappy_7009 a întrebat:

Deci, am reinstalat windowsul si nu mai am sunet la pc.am intrat in device manager si am dat update driver la tot ce era pe acolo cu semnul intrebarii dar mi-a ramas Sm buss controler, nu-l gaseste.
Ce pot sa fac pentru a avea din nou sunet? Cum aflu ce placa de sunet am?

8 răspunsuri:
| jabiilord a răspuns:

Start--> run --> in casuta scrii dxdiag --> ok
Te uiti la sistem model (adica modelul placii de baza) intri pe site la producator si descarci chipset + sound driver.

| Catalion a răspuns:

Cand ai cumparat calculatorul, ai primit si niste carticele cu informatii despre calculator, nu? Acolo se afla ceea ce cauti.
Poti folosi si acest program ca sa afli: http://www.drivershq.com ( nu e gratuit, asa ca nu poti descarca driverele care ti le arata, dar o sa le vezi denumirea ).

| alex2009 a răspuns:

Intra aici http://dl.transfer.ro/transfer_ro-21apr-1018ba5e9f.zip descarca acest program si el iti gaseste driverele de sunet tu doar trebuie sa dai instal uite si parola de instalare a programului DS-G06F8-3F0C3-74D32-06C90-60601-000G0

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, daca ai DirectX iti merge comanda "dxdiag". Si daca ai. faci cum a zis One Love.aflii numele placii de sunet.si cauti driver-ul pe GOAGAL. Nimic mai simplu happy

| NesquikZZZ a răspuns:

Pai incerci sati descarci driverul de la microfonhttp://www.drivershq.com/ si nu-s gratuite da le scrii tu pe google si le vei vedea descarcarea si e gratis

| costy97io a răspuns:

Cand ai cumparat pc-ul ti-a dat la el un cd.Pe acel CD ai driver-ul de sunet si nu numai.
FUNDITA?

| Gabri3l2012 a răspuns:

Salut te sfatuiesc sa reinstalezi windowsul din nou dar dupa sa instalezi cd-ul cu placa audio pentru calculatorul tau.