| cristianzgz3 a întrebat:

Deci am un acer aspire 5315 (80 gb hdd, 1gb ram ddr2, 256 grafica, procesor 1.86 ) si as vrea sa-i pun wd 7 dar nu stiu daca merge sa-i pun ma refer ca nu vreau sa stric cv dintre acestea care s-ar potrivi
wd 7 profesional
wd 7 ultimate
wd 7 home premium
wd 7 starter

2 răspunsuri:
| Gabitzu246 a răspuns:

Te informez ca iti merge. Chiar o sa se miste mai repede decat xp
dar sa nu te astepti ca la jocuri sa iti mearga mai repede decat xp deoarece a 1 GB RAM si ca sa iti mearga si jocurile bine iti trebuiesc 2 GB RAM minim.
Sper ca te-am putu ajuta.

FUNDA?big grin

| TheBetaFox a răspuns:

Salutare! In primul rand, trebuie sa stii ca Windows 7 iti mananca mult spatiu (peste 16 GB), deci din aia 80 GB nu-ti mai raman mult spatiu - dar daca ti-e bine cu atat, nu ar trebui sa fie o problema. Si pune-ti Windows 7 Ultimate - nu are nevoie de mai multe lucruri decat celelalte, si e mai bun. Iti urez succes!