| Upz0r3 a întrebat:

Deci, am un caulculator de vreo 6 ani si de cand l-am cumparat scoate un sunet ciudat, nu am schimbat nimic din el dar am pus urechea si se aude de pe la procesor, cred eu ca este ventilatorul procesorului...am descarcat un program si imi arata ca sunt cam 60-65 grade acolo cam asa variaza.
P. S:mentionez ca, cand aprind pc-ul nu se aude ventilatorul aproape deloc cum este si normal dar cand incep sa umblu pe site-uri, sa intru in jocuri etc.incepe sa scoata sunetul. Ce pot face? FUNDAA

3 răspunsuri:
| SamSon a răspuns:

Si eu am avut problema asta, ia curata-l in interiorul unitatii centrale

| darkglass a răspuns:

La ventilator ii spune sursa, trebuie schimbathappye vreo 60 de lei parca

| Marmelada a răspuns:

Daca se aude un vajait (asa am avut si eu), du-te cu unitatea la vulcanizare si ti-o curata. Dar spune-le si in afara, si pe dinauntru. Daca inca se mai aude vajaitul (sau sunetul pe care il auzi), du-te la un centru specializat.