| Adrian4123 a întrebat:

De 2 saptamani mi-am cumparat un Samsung Galaxy Ace 2. La inceput avea lag, se restarta, se bloca si se auzea uneori un sunet care semana cu flash-ul unui aparat de fotografiat. Acum toate probleme au disparut in afara de acel sunet. Se aude de cele mai multe ori cand ies sau intru pe jocuri, sau chiar si cand sunt pe youtube sau pur si simplu ma plimb intre meniuri. Nu se aude foarte des, dar uneori se aude de 10-20 de ori in 10 minute. Uneori se aude mai puternic, uneori mai incet. Se aude si cand este pe silentios telefonul iar flash-ul nu se aprinde! Sunetul nu ma deranjeaza foarte mult insa mi-e frica sa nu fie ceva mai grav legat de procesor, placa video sau altceva. Ar trebui sa-l duc la garantie?

3 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Salut
Il mai ai in garantie?
Daca da il poti duce inapoi happy

O seara buna!

| SasNetRomania a răspuns:

Pentru inceput poti incerca un hard reset.
setari-backup si resetare.
daca problema persista poti pune un custom rom de pe google. daca nici asa nu vrea, este problema hardware deci service.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-l la garantie pentru ca sigur ti-l vor rezolva ei, gratuit chiar.

O zi frumoasa!