| Alecs13 a întrebat:

Deci am un ipod shuffle pentru care am cumparat un usb si am instalat itune-ul dar totusi laptopul si pc-ul nu mil recunoastethinking
nu stiu cum sa scot si sa pun muzica pe el sau sa il fac sa funtioneze ...help please, fundha tongue

3 răspunsuri:
| alexgogo a răspuns:

Salut,

La shuffle transferul se face printr-un cablu proprietar, prin mifa de casti (la fel cu incarcarea). Conexiunea cu PC-ul trebuie facuta obligatoriu printr-o mufa usb 2.0 (ex pentru modelele vechi: in spatele pcului, la laptop sunt situate la fel, in spate).

Daca ai itunes instalat corect (versiunea oficiala de pe siteul itunes) indata ce conectezi ipodul iti va porni aplicati si va incepe sincronizarea.

A, inca ceva f important. Verifica te rog daca ai Ipod shuffle fabricat de firma APPLE. Poti avea un mp3 player care doar seamana cu un shuffle, si acolo totul e mai simplu.

| Mellie00 a răspuns:

Pai.s-ar putea ca, cablul de date USB sa nu fie original, crede-ma nu-l mai folosi, tata a folosit si el o tampenie de cablu de date care nu era original si i s-a stricat iphone-ul. Du-te la APPLE sa-ti dea aia cablu original si atunci iti merge. Dar ma nelamureste ceva, cum de n-ai primit cablu de date USB? Ai cumparat de la tampenia aia de okazii.ro si te-a prostit cineva? Nene, ai facut o afacere proasta, fara suparare! Anyway. uite un video cum sa-ti pui melodii in ipod :http://www.youtube.com/watch?v=qAxL7EP6RPE

| Torcatoru_Valeriu_Ioan_1967 a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie si nu stiu cum sa pun muzica pe Ipod shuffle