| cumdc a întrebat:

Deci am un motor de masina de spalat pe care vreau sa-l fac polizor am legat firele 2 si 3 sa fac punte firu 1 si firu 4 pentru priza si frele 5 si 6 libere exact cum am vazut pe Youtube de pornit porneste dar problema e ca face o flama urata in el si un zgomot exact cum se aude cand sudezi cum pot sa fac sa nu mai faca flama si sa faca acel sunet

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Un motor de masina de spalat pe 220V are doar 3 fire!
Motorul tau cu 6 fire nu se leaga la 220V, de aceea baraie. Daca tii mai mult, se va arde, poate te si curenteaza!

| cristi202 a răspuns:

Problema nu e ca face flama, ci ca tu, te iei dupa ceva vazut pe net, si te joci cu curentul, in loc sa lasi sa se ocupe de asta un electrician, sau macar cineva care chiar se pricepe. Tatal meu, un electrican trecut prin multe, are o vorba: cu curentul gresesti doar o data! Ai grija de tine!

| Simpatic a răspuns:

De ce te complici cu asa ceva nu stiu.
Cumpara un polizor si iesi mai ieftin, nu te mai lua dupa toate prostiile pe care le vezi pe net.
Risti parerea mea, daca te pricepeai erai inventatorwinking

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Nu e bun de polizor, nici o turatie nu e potrivita.