| JustAnAnonimBoi a întrebat:

Deci am un PC destul de slab si nu am reinstalat windowsul de vreo 2-3 ani.A inceput sa se miste super prost si vreau sa mi-l reinstalez.Momentan am Windows 10 Pro, dar nu l-am cumparat, mi-l pusese cineva gratis.Cum pot sa imi pun windows 10 pro din nou?

Răspuns Câştigător
| 2EXA a răspuns:

Iti iei frumos un stick, il bagi pe stick. Prima data trebuie sa iti instalezi un program pentru a boota stick-ul sa iti ruleze direct in bios.
Apoi iti pui windowsul pe el si gata treaba.Gasesti multe tipuri de windows pe fi le list (legat).Sau daca nu ai atunci poti merge la un service si rogi pe cineva sa iti bage W10 pe stick. Nu te-ar costa prea mult.Depinde unde stai.

6 răspunsuri:
| cfrtobias a răspuns (pentru 2EXA):

Pai crezi ca la service il baga pe stick? ii baga windows de e

| 2EXA a răspuns (pentru cfrtobias):

Daca ii cere sa ii faca stick ii face, mie mi-a facut.

| cfrtobias a răspuns (pentru 2EXA):

Poate ca esti fata si o facut o exceptie cred da normal iti baga windows si licenta platita

| 2EXA a răspuns (pentru cfrtobias):

Iti baga windowsul daca e si ii platesti stick-ul.Habar n-ai cati bani fac oamenii astia din astfel de piraterii, ptc altfel nu le pot numi.Sa nu crezi tu ca iti baga WINDOWS licentiat.Ca te-ar costa milioane.Iti baga unu ce iti expira peste nu stiu cat timp, el s-a ales cu banii tu cu ceasul in buzunar.