| Jony123 a întrebat:

Deci as vrea sa incer un antivirus noi, ma rog mai multe, am observat ca BitDefender, Panda, G-Data, Norton, au inceput sa castige teren, voi ce parere aveti despre acesti antivirusi, ma intereseaza in mod special Panda si G-Data, de restul mai stiu eu cate cv, dar vreau sa stiu parerea voastra despre toti!

12 răspunsuri:
| FlorinDiablo a răspuns:

Eu raman tot la Avira al meu sunt foarte multumit de serviciile pe care le ofera.Nu am de ce sa il schimb.

| KodrutZ a răspuns:

Incearca Avast, a devenit foarte bun in ultima vreme (versiunea gratuita, evident). In alta ordine de idei, cel mai bun antivirus e un utilizator care are habar pe ce lume traieste. Eu de citeva luni bune am renuntat la orice antivirus si nu am nici o problema (mai scanez din cind in cind cu diverse produse).

| oxynfire a răspuns (pentru KodrutZ):

Nu ai nici-o problema cu avast pentru ca saracu e praf si nu detecteaza nimic. Daca el zice ca nu ai virusi nu inseamna ca asa stau lucrurile. Am scanat sisteme care au avut avast cu alti antivirusi, efectiv colcaiau, pe unul am gasit peste 1200 de fisiere infectate...

| KodrutZ a răspuns (pentru oxynfire):

Si pe ce bazezi aceste afirmatii? Nu folosesc nimic in momentul de fata, dar din perioada in care m-am jucat cu Avast am mai trecut prin ClamWin si inca vreo citeva. Cind am virusi, simt. Nu ca sint paranormal, dar am tot timpul Process Hacker pornit si nu stau pe site-uri dubioase de obicei (atunci cind se intimpla, e datorita uneia dintre ocupatiile mele...).

| Jony123 explică:

Bai oameni buni, eu vreau sa testez acesti antivirusi si vreau sa aflu si parerea altora, ce e greu de inteles?

| George989 a răspuns (pentru Jony123):

BGD,vrei ceva bun? intra pe av-test si vezi foarte clar testele care au durat 3 luni intr-un laborator din Germania foarte prestigios, cel mai bun care a trecut testele si cel mai puternic este Bitdefender, Avira si celelalte nu sunt stralucite si spre uimire eset nu mai este foarte bun si este intrecut de multe.Fiecare isi lauda antivirusul!

| vldidle a răspuns:

Bagati ma avirawinking

| oxynfire a răspuns:

Cele mai bune ca protectie / preventie sunt Kaspersky si Nod32, mai ales versiunile complete de internet security. Avira e cel mai bun AV gratuit si are un plus fata de restul prin rata de dezinfectie mare, din cate am vazut e singurul care stie sa scoata Sality din executabile. Sa nu incerci Avast si Norton sunt absolut inutile.

| imaqtpie a răspuns (pentru oxynfire):

De ce vorbesti daca nu stii? Nod32 cel mai bun la protectie / preventie? Ai vazut vreodata teste de antivirusi?

| INeedHelpNow a răspuns:

Bitdefender si norton sunt foarte bune, le-am avut si chiar sunt puternice

| DariusP a răspuns:

So, fiecare cu ce-l doare, adica sa laude mai tare antivirusul pe care l-au indragit. Ca sa-ti raspund la intrebarea ta: folosesc G Data din 2009, Panda n-am incercat pana acum. Daca vrei sa stii daca G Data e ceea ce cauti (asa cum m-am convins eu) e bine sa-l testezi o luna si abia apoi poti sa tragi o concluzie. Daca ai un procesor mai vechiut sau memorie putina, renunta, daca ai ceva acceptabil testeaza de aici http://qsmirror02.gdatasecurity.de/......12_IS.exe.