| Gabytzzzu a întrebat:

Deci.de curand mi-am cumparat un nokia 5230. avea 2 linii cand l-am luat, iar cel de la vdf. mi-a spus sa pornesc telefonul, sa consum bateria si sa il las la incarcat 12 ore.Am facut dupa cum mi-a spus dar bateria m-a tinut toata ziua. iar a 2-a zi mai avea o linie.(Din 7). Deci aici vine intrebarea:Am gresit eu cu ceva? de ma tine atat de putin bateria?(tin sa mentionez ca nu am umblat pe el exagerat de mult)

Răspuns Câştigător
| conundrum a răspuns:

Scade-i un pic luminozitatea la ecran.cred ca are aceeasi baterie ca pe x6 si cu lumina la maxim tine 2 zile iar cu ea redusa vreo 3 cam cu 40min-1h vb pe zi

3 răspunsuri:
| DoctorulLove a răspuns:

Stai linistit asa se intampla pana se formateaza. Dupa 3 incarcari complete (12 ore / incarcare) atunci vezi cat te tine.

| GlontulAreMereuDreptate a răspuns:

Stai linistit este perfect normal asa mi s`a intamplat si mie.winking

| Gabytzzzu explică:

In instructiuni scrie ca telefonul nu necesita formatare.si cand arata ca e incarcat sa scot incarcatorulhappy