| cl4ud1u40 a întrebat:

Deci mi-am luat azi laptop-ul acesta : http://www.emag.ro/......DW3YSBBBM/

Si am o problema, nu ma pot conecta la internet. Dupa cum vedeti este free dos, deci nu a avut nimic pe el, i-am pus widows 7 si atat pentru ca nu ma pot conecta la internet pentru drivere. Nu vad nici o retea Wireless si nici prin cablu nu pot. As vrea sa stiu daca e vreo metoda anume sau ceva de genu.

4 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Dupa descriere pot sa deduc : fie nu ai instalat driverele corespunzator, fie ai wireless/lan dezactivat, fie nu stii sa faci o conexiune la internet...

| cl4ud1u40 explică (pentru sltlp):

Dupa cum am spus si mai sus, nu am instalat nici un dirver. Nu am CD-uri cu drivere, se presupune ca trebuie sa le iau de pe net, nu?

| sltlp a răspuns (pentru cl4ud1u40):

Pai alt pc de unde sa descarci drivere nu ai?

| cl4ud1u40 explică:

Da, asta am facut! Acum imi merge Wireless-ul dar cablul nu-l vede.