| AlexUnder200 a întrebat:

Deci vreau sa imi instalez windows 7 si am un hard de 160GB acum am windows xp daca schimb windowsul o sa mai am aceleasi partitii cu acea memorie de ex D=45gb sau E=20gb raspundeti rapid funda si cat trebuie sa pun in C?

Răspuns Câştigător
| C0sminn a răspuns:

Da, iti raman partitiile aceleasiwinking

Dar sa ai grija sa nu le stergi la inceput cand iti alegi partitia unde vrei sa instalezi windowsu.

Si inca ceva: La windows 7 ii trebuie mai mult loc decat aveai tu cu XP. Iti trebuie cel putin 20GB in C:/, ca sa fii sigur ca n-o sa ai problemewinking
Din 160 GB eu zic ca merita 20GB sa-i bagi pe C:

Multa bafta!

4 răspunsuri:
| mirel1983 a răspuns:

Nu se intampla nimic, asta am facut si eu ieri tot pe un hard de 160 si am pus 50 pe C.

| mirel1983 a răspuns:

20 de gb e foarte putin, mie mi-a luat numai windows-ul 13 gb plus programe...

| Sonnyk33 a răspuns:

Nu se schimba nimic
ramin aceleashi dimensiuni ))

| Sonnyk33 a răspuns:

Ramine ca si la XP nu se schimba marimea de ex daca era D=45gb sau E=20gb asa si va ramine! dar pe C cel mai bine sa lasi vreo 20 ))
Succeswinking