| Andrei_Marius_1999 a întrebat:

Am făcut un update de la un hard wd blue de 500gb la unul de 1tb. Problema e ca am deschis pc, bag windowsul in el si cand ajung la partitii e gol. Niciuna. Ce trebuie sa fac ca sa instalez Windows-ul pe hardul nou?

3 răspunsuri:
| iwefgOficiall a răspuns:

Trebuie sa dai create new partition uitete cu atentie ca e un buton ascuns.

| Andrei_Marius_1999 explică (pentru iwefgOficiall):

Sunt blocate toate butoanele. Singurul care merge e load drive, si nu stiu pentru ce e. Banuiesc ca inainte sa instalez Windows-ul trebuie instalate niste drivere cv. Nu.mi explic de ce nu pot creea nici o partitie, hardul fiind desigilat cu 2min inainte de deschiderea pc. ului. astept sugestii.

| iwefgOficiall a răspuns (pentru Andrei_Marius_1999):

Salut verifica daca cablurile sunt bine si uitete an bios daca til vede daca nu merge nici asa ca sa vezi daca hdd este bun ati trebuie un hirens boot cd are un windows mic pe el si ati arata daca hardul exista daca nu merge trimite-l la garantie posibil sa fi fost scapat pe jos.