| balktar a întrebat:

Despre un joc:
El cere:
Processor: Core2 Duo 3. 0GHz or above
System Memory: 1 GB or above.
Video Card: Geforce 66xx Series or above.
iar eu am :
Processor:AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 5000+.
System Memory:896 MB.
Video Card:NVIDIA GeForce 7050 PV / NVIDIA nForce 630a.

1) placa video si proceosrul sunt bune?
2) o fi rami de vina?
3) am mai jucat jocuri care imi cereau 1GB ram, si imi mergeau bine, dar de data aceasta merge sacadat.
Spuneti care ar fi cauza de nu merge jocul, ca sa stiu ce pot sa-i fac pc-ului.
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| pozeanimate a răspuns:

Diferenta de denumirea firmei
dar la tine pentru jocul dat, sistemul tau este prea slab din toate punctele de vedere
plus ca video este integrata la tine si, video integrat se foloseste de memoria ram
dar la tine si ram sunt prea putini si nu are de unde lua si pentru video si pentru ram.
parerea mea este ca: 2 placute de rami a cate 1 gb fiecare ar fi bune pentru jocul asta
ar compensa si video si procesorul

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ramii iti trebuie cel putin 1 gb sa il joci, in rest placa video si procesorul sunt ok

| balktar explică (pentru anonim_4396):

Daca tot ai raspunzi, imi poti spune care este diferenta dintre :
INTEL CPU si AMD CPU
Nvidia GPU si AMD GPU

| anonim_4396 a răspuns (pentru balktar):

Pai depeinde de procesor de de arhictectura lui, dar in general Intel sun mai bune. Si la nVIDIA la fel depinde de placa video de arhictetura, latimea bandei, dx-ulm dar nVIDIA sunt mai bune decat amd

| pozeanimate a răspuns (pentru balktar):

Diferenta de denumirea firmei
dar la tine pentru jocul dat, sistemul tau este prea slab din toate punctele de vedere
plus ca video este integrata la tine si, video integrat se foloseste de memoria ram
dar la tine si ram sunt prea putini si nu are de unde lua si pentru video si pentru ram.
parerea mea este ca: 2 placute de rami a cate 1 gb fiecare ar fi bune pentru jocul asta
ar compensa si video si procesorul

| Grigorasbogdan a răspuns:

Cred ca ar fi procesorul si placa video.Da mai sugur placa video. Modelul pe care il cer ei are 2 gb si a ta e posibil sa aiba 1 sai 0, 512 mb.Incearca sa iti schimbi placa video.