| AlinDima a întrebat:

Detin un Samsung Galaxy S4 I9505, iar versiunea Android-ului este de 5.0.1. Memoria sistemului ocupa undeva la 6gb. Cum as putea sa o fac sa fie mai mica? Daca instalez o versiune mai veche, adica sa fac un downgrade, sunt sanse sa nu mai ocupe atat de mult?

3 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Nu poti. daca instalezi alt rom il pui pe butuci.

| AlinDima explică (pentru gelu1970):

Mai explicit?

| gelu1970 a răspuns (pentru AlinDima):

Mai explicit nu poti sa pui alt rom ce nu corespunde exact modelului telefonului tau. ai sansa sa ii faci brick. adica sa nu mai porneasca.
si in cazul in care porneste, nu o sa castigi nimic de spatiu.
daca vrei sa faci experiente cu telefonul tau esti liber.
bafta.